FIFA 18, Nintendo Switch’in son FIFA oyunu olmayabilir

FIFA 18, PS4, Xbox One, PC ve son nesil muadilleriyle aynı anda Switch’i piyasaya sürdü ancak EA’nın taşınabilir Nintendo konsolları ve FIFA oyunları  için kısa süren desteği nedeniyle bazı taraftarlar bundan sonra fifa oyunlarının nintendo konsollarda yayınlanmayacağından endişe ediyordu.

FIFA’nın yönettiği yapımcı Andrei Lazarescu, GameSpot ile yaptığı bir röportajda, dizinin FIFA 18’den sonra Switch’e döneceğine inandığını söyledi. Nintendo’nun yeni konsolunda bu sene daha fazla FIFA oyunu görüp görmeyeceği sorulduğunda “Ben Gelecekte Switch hakkında daha fazla FIFA göreceğimizi düşünüyorum. ” dedi.

Lazarescu, röportajımızın başka bir yerinde Switch’in FIFA 18’inin “şimdiye kadarki en iyi taşınabilir FIFA” olduğuna inandığını belirtti ve oyunun PS4 ve Xbox One sürümlerinde görülen bazı modlardan yoksun olan Switch sürümüne yönelik eleştirilere de değindi.

Lazarescu, Switch’teki FIFA’nın gelecekteki bir sürümünün modu içerebileceğini sorduğunda şunları söyledi: “[Switch] oyununu Frostbite’e taşıdık, o zaman evet olabilir. Fakat bunun gerçekleşip gerçekleşipleşmeyeceğini bilmiyorum. çok farklı bir canavar. ”

Son olarak, Switch’teki FIFA’nın sadece bir Joy-Con ile oynarken diğer sürümlerde görülen işlevselliğini kaybedeceğine dair önceki raporlara rağmen, Lazarescu farklı düğme kombinasyonlarının ve oyuncuların bir arkadaşıyla oynarken kaydettikleri becerilerle bunu telafi edebileceğini düşünüyor.

“Sprint butonuna iki kez dokunarak önünüzdeki topu elinizden alabilirsin [yontulmuş vuruşlar ve incelik atışları için] modifiye edicileri kullanabilirsiniz – ancak beceri hareketlerini kullanamazsınız.

FIFA 18 ilk olarak Haziran’da  açıklandı ve 29 Eylül’de PS4, Xbox One, Nintendo Switch, PS3, Xbox 360 ve PC için piyasaya çıkacak. Ronaldo Edition veya Icon Edition’ı önceden sipariş verenler üç gün erken oynamaya başlayacak; EA Access ve Origin Access üyeleri, 21 Eylül’den itibaren Xbox One / PC’de 10 saatlik bir denemenin tadını çıkarabilecekler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir