Shadow

Fire Emblem Engage Çok Yakında Türkiye’de!

Taktiksel RPG savaşlarında gücünüzü artırmak için geçmiş Fire Emblem oyunlarından ikonik kahramanlarla takım olun. Fell Dragon’un dirilişini önlemek için gerekenlere sahip misiniz?

20 Ocak’ta Avrupa’da satışa sunulan Fire Emblem Engage, çok yakında Türkiye’de siz oyunseverlerle buluşuyor. Oyunla ilgili güncel haberleri takipte kalın. Buradan ön siparişle satın alabilirsiniz.

Şimdi gelin birlikte içeriğine bir göz atalım

Amblemleri Çağırın, Kaderinizi Ele Geçirin!

Düşmüş Ejder yükseliyor! Nintendo Switch’teki Fire Emblem Engage’de İlahi Ejderha olarak uyanın ve Eylos kıtasını kurtarmak için efsanevi kahramanların yanında savaşın.

Elyos için Savaş Başlıyor!

 

CI_NSwitch_FireEmblemEngage_alear_male.pngCI_NSwitch_FireEmblemEngage_alear_female.png

Her 1000 yılda bir, Amblem adı verilen efsanevi kahramanlar, 12 Amblem Yüzüğüne sahip olan kişiye inanılmaz bir güç verir. Ayin yaklaşırken, kehanetin İlahi Ejderhası Alear uyanır, yüzükleri toplar ve ülkeye barış getirir. Bununla birlikte, Fell Dragon ve Divine Dragon’un eski düşmanı Sombron da yükseldi ve kendi kötü kazancı için yüzükleri arıyor. Sadece Alear ve İlahi Ejder’e sadık olanlar, Sombron ile tam bir yıkım arasında durur…

Amblem Yüzüklerini toplayın ve bunları Amblem olarak bilinen efsanevi kahramanları çağırmak için savaşta kullanın!

Her birinin kendi silahları ve kullanabilecekleri becerileri vardır, ancak birleşip daha da güçlü hale gelmek için onlarla iş birliği yapabilirsiniz. Kahramanlarınıza Amblem Yüzükleri atayın ve savaşın gidişatını değiştirmek için Amblemlerin gücünün ortaya çıkmasına izin verin! Kahramanlar, geliştikçe daha fazla yeteneğe erişmelerini sağlayan Amblemlerle de bağlar kurabilirler.

Düşmanını Tanımak

CI_NSwitch_FireEmblemEngage_enemy_s1.jpg

Savaşta silah üçgeni her şeydir! Her silah türünün diğerine göre bir avantajı vardır: kılıçlar baltalara, baltalar mızraklara ve mızraklar kılıçlara göre daha avantajlıdır. Bir düşmanı yenmek ve karşı saldırı başlatmasını engellemek için doğru silahla saldırın.

CI_NSwitch_FireEmblemEngage_enemy_s2.jpg

 

 

Özel sanatlar kullanan kahramanlar, yay, kitap ve bıçaklarla rakibe karşı avantaj elde edecek. Ama dikkat et! Aynı kural birlikleriniz için de geçerlidir, bu yüzden düşmanın avantaj elde etmesine izin vermeyin.

 

 

CI_NSwitch_FireEmblemEngage_fight_s1.jpg

               Kendi Yolunda Savaş!

Deneyiminizi, tüm beceri seviyelerindeki oyuncular için çeşitli zorluk ve oyun modlarıyla özelleştirin. Normal, Zor ve Olağanüstü zorluklar sizi beklerken, daha rahat bir deneyim arayanlar, dövüşü onlar adına halletmek için Otomatik Savaş’ı bile kullanabilirler.

 

CI_NSwitch_FireEmblemEngage_fight_s2_enGB.jpg

Gündelik Mod, düşmüş müttefikleri bir savaştan sonra canlandırırken, Klasik Mod’da sonsuza kadar kaybolurlar. Savaşta büyük bir hata yaparsanız, Draconic Time Crystal’ı kullanarak geri sarın ve yeniden deneyin. Yine de yalnızca sınırlı kullanımları vardır, bu yüzden dikkatlice planlayın! 

 

 

Amiibo ile uyumlu!

CI_NSwitch_FireEmblemEngage_amiibo.jpg

Kullanılabilir ögeleri almak için oyundaki herhangi bir amiibo’ya (ayrı satılır) dokunabilirsiniz. Fire Emblem serisindeki karakterleri temsil eden amiibo’ya dokunduğunuzda, özel müzik parçaları ve kostümlerin yanı sıra Relay Trial savaşlarında yer almak için kullanılan röle biletlerinin kilidi açılır.

                                      Somniel’e!

Savaşlar arasında, Somniel sizin evinizdir; müttefiklerinizle etkileşim kurabileceğiniz ve bir dizi faaliyet gerçekleştirebileceğiniz bir yer. Bir sonraki göreve çıkmadan önce birliklerinizi toplamak için mükemmel bir yerdir.

Ödüller karşılığında komşu krallıklara yatırım yapmak, dükkandan öğeler satın almak veya kahraman arkadaşlarınızla buluşmak ve kafeye gitmek için Bulletin Board (Bülten Tahtası) kullanın. Yeni beceriler öğrenmek için Ring Chamber(Yüzük Odası) topladığınız Amblemlerle de etkileşim kurabilirsiniz.

 

3 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.