Shadow

Fire Emblem Engage

Nintendo Switch için Fire Emblem Engage’de Emblemleri toplayın ve Elyos kıtasını kurtarın.

NSwitch_FireEmblemEngage_01.jpg

Fire Emblem serisindeki bu yeni oyun, merkezindeki kutsal toprakları çevreleyen dört diyardan oluşan bir kıta olan Elyos’ta geçiyor. Bin yıl önce Elyos halkı ile Fell Dragon arasında şiddetli bir savaş patlak verdi.

Bu savaş sırasında, Elyos halkı Emblemleri – diğer dünyalardan kahramanları – kendilerine yardım etmeleri için çağırdı. Emblemler yanlarındayken, her ulusun savaşçıları bir olarak savaştı ve sonunda Fell Dragon’u başarıyla hapsetti. Ancak, Fell Dragon’un yakında yeniden dirilebileceğine dair işaretler şimdi ortaya çıkıyor…

NSwitch_FireEmblemEngage_03.jpg

Savaştan bin yıl sonra geçmişlerini hatırlamadan uyanan Devine Dragon Alear rolünü üstlenin. Fell Dragon’un dirilişini önlemek için silah çağrısını yanıtlayın ve müttefiklerinizle birlikte taktiksel RPG savaşlarında savaşın.

Özel Emblem Yüzükleriyle yaşayan Marth, Celica ve geçmiş Fire Emblem oyunlarından diğer kahramanlar da dahil olmak üzere Emblemleri çağırarak savaş alanında gücünüzü artırın. Alear ve müttefikleri bu yüzükleri takarak Emblemlerin gücünü ödünç alabilir, istatistiklerini yükseltebilir veya daha da güçlü yeteneklere erişim sağlayabilir. Kahramanlar ayrıca Güçlerini birleştirerek ve düşmana meydan okumak için benzersiz saldırıların kilidini açarak Emblemlerle ‘etkileşebilir’.

Büyük bir macera başlıyor! Her ulustaki çeşitli müttefikler ve düşmanlarla tanışın, dünyayı korumak için savaşırken halkaların içinde yaşayan Emblemleri keşfedin ve bağlarını derinleştirin.

Hem online olarak indirilebilen hem de kartuşlu olarak satışa sunulacak olan Fire Emblem Engage 20 Ocak 2023’te piyasaya sürülüyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.