Shadow

Nintendo eShop Türkiye Mağazası değiştirme!

Yeni bir Nintendo Switch oyun konsolu aldınız ve konsol kurulumunu tamamlayıp içerisine bir göz attınız. Oyunları kartuş şeklinde oynamaktansa hemen eShop mağazadan dijital olarak almak istediniz ve bir baktınız eShop mağazasında hiç bir oyun gözükmüyor!


Nintendo eShop’a girdiğinizde almak istediğiniz oyunları göremiyorsanız yapmanız gereken çok basit bir işlem var. Şu an Nintendo Türkiye için eShop mağazası bulunmadığı için ülkenizi değiştirmeniz gerekiyor. Nintendo Switch konsolunuzda sadece bölge değişimi yapılmaktadır. Ülke değişimi için cep telefonunuzdan veya bilgisayardan Nintendo eShop hesabınıza girerek ülkenizi değiştirebilirsiniz.


Yukarıda fotoğrafta görünen bölümde Region yazan yeri Europe ile değiştirin. https://accounts.nintendo.com/login adresine bilgisayardan veya cep telefonunuzdan giriş yaptıktan sonra aşağıdaki fotoğrafta olduğu gibi ülkenizi Avrupa’da herhangi bir ülke yapabilirsiniz.


Nintendo Switch konsolunuzu açıp kapattıktan sonra tekrar kontrol edin ve eShop mağazasının açıldığını göreceksiniz. Yapmanız gereken püf noktalarını da iletelim. Avrupa da bir ülke seçtiğinizde eSHop mağazanız Euro döviz kuru ile çıkacaktır. İngiltere (United Kingdom) seçerseniz Sterlin döviz kuru, Amerika seçerseniz de dolar kuru üzerinden fiyatlandırma yapıldığını görebilirsiniz.

Amerika bölgesinden Arjantin, Şili, Brezilya veya Afrika bölgesinde Güney Afrika seçerseniz oyun fiyatlarının bu mağazalarda daha uygun olduğun gözlemleyebilirsiniz. Nintendo eShop mağazalarında ülke durumlarına göre yerel özel fiyatlandırmalar ve kampanyalar değişebiliyor. eshop mağazasında oyunların hangi ülkede daha ucuz olduğuna bakmak için bu siteyi ziyaret edebilirsiniz.
Nintendo eShop mağazası abonelikleri için 1 aylık bireysel, 12 aylık Bireysel ve 12 aylık Aile paketini de bu adresten satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.