Nintendo Switch ne kadar sattı?

Nintendonun yeni serisi olan nintendo  switch dünyada kaç tane satıldı. Nintendo’nun Mart ayının ortalarına doğru satışa sunduğu yeni konsolu Switch’in satış rakamlarına ilişkin bazı bilgiler paylaşıldı. İşte Nintendo Switch satış rakamları.

59538681ae78491a9cefc142

Nintendo, Wii ile yakaladığı satış başarısını bir sonraki konsolu Wii U ile devam ettirememişti. Nintendo’nun gelmiş geçmiş en fazla satan konsolu olmaya aday olan Wii ile Wii U arasında adeta dağlar kadar fark vardı. Wii U ile gelen başarısızlık sonrası, yeni nesil için aceleci davranmayan Nintendo, geçtiğimiz Mart ayında Nintendo Switch isimli yeni konsolunu satışa sunmuştu.

Klasik bir ev konsolunun yanı sıra portatif yapısı sayesinde basit bir el konsolu görevi de görebilen Nintendo Switch, Wii U ile yaşanan hayal kırıklığını da kısa sürede unutturmuştu. Peki Nintendo’nun yeni oyuncağı çıkışının üzerinden geçen 3.5 aylık süreç içerisinde ne kadar sattı? Açıkçası bu konu hakkında şu anda net bir bilgi bulunmuyor. Fakat Japonya kaynaklı Famitsu tarafından servis edilen bilgiye göre, Switch satışları Japonya’da 1 milyonu aşmış durumda.

Açıklanan rapora göre Nintendo Switch ilk olarak satışa sunulduğu tarih olan 3 Mart’tan, 25 Haziran’a kadar 1.016.473 adet satmayı başarmış durumda. Nintendo Switch’in en güçlü olduğu bölgenin Japonya olduğunu düşünürsek, diğer ülkelerde bu rakama yaklaşılmadığını varsayabiliriz.

Öte yandan Nintendo Switch için yayınlanan oyunlar içerisinde en fazla satan yapım ise 501.614 adet ile Mario Kart 8 Deluxe. İkinci sırada ise 460.480 adet satan The Legend of Zelda: Breath of the Wild bulunuyor. Tekrardan dip not olarak hatırlatalım. Bu rakamlar sadece Japonya’daki satış rakamlarını temsil ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir