Nintendo Switch Online nedir ne işe yarar fiyatı hangi oyunlar

Nintendo Switch Online nedir ne işe yarar fiyatı hangi oyunlar var ne zmana çıkıyor detayları sorular ve cevaplar

Nintendo‘nun uzun zamandır beklenen online servisi Nintendo Switch Online sonunda hayata geçti. Abonelik sistemi ile çalışan Nintendo Switch Online, Nintendo Switch oyunlarını multiplayer oynamak için bundan sonra gerekli olacak. Nintendo Resmi Web Sitesinde yer alan bilgilere göre Nintendo Switch Online üyelerine özel bazı indirimler de yolda.

Nintendo Switch kullanıcılarının Splatoon 2, Mario Kart 8 Deluxe ve yakın zamanda çıkacak olan Super Smash Bros gibi birçok oyunu çevrimiçi oynamak için Nintendo Switch Online servisine abone olmaları gerekiyor. Ayrıca Nintendo Switch Online aboneleri, oyunlardaki kayıt dosyalarını bir cloud sistemi üzerinde koruyabilecek.

Ayrıca Nintendo Switch Online servisine üye olan kullanıcılara, NES klasiklerinden derlenen bir oyun kütüphanesi sunulacak. Bu kütüphanenin içinde The Legend of Zelda, Mario Bros, Super Mario Bros gibi oldukça sevilen oyunlar yer alıyor.

Fiyat Listesi:

Aylık: $3.99
3 Aylık: $7.99
Yıllık: $19.99
Aile Üyeliği: $34.99 (Bir yıl geçerli.)

Switch Online Aynı Zamanda Bir Klasik Oyun Kütüphanesi
Bir Switch Online aboneliği kullanıcıların bir klasik oyun kütüphanesine de erişmesini mümkün kılacak. Bu klasik oyunlar ayrıca çevrimiçi oynanabilecek hale getiriliyor. NES kütüphanesinde bulunan bu oyunlara üyelik süresi boyunca erişim sağlanabiliyor.

Diğer üyelik sistemleri gibi Switch Online’da da kullanıcılar bu oyunları istediği zaman oynayabilir durumda olacak. Şimdilik Nintendo’nun bu kütüphaneyi ne sıklıkla güncelleyeceği bilinmese de bu kütüphaneye dahil olacak üç açıklandı. Bunlar;

Super Mario Bros. 3
Dr. Mario
Balloon Fight
Bunlara ek olarak Switch Online aboneleri, Nintendo eShop’dan indirim çekleri gibi hediyeler kazanabilecek.

Bu Üyelik Olmadan Çevrimiçi Neler Yapılabilecek?
Switch Online hizmetlerine abone olmayan kullanıcılar da bazı çevrimiçi hizmetlere erişebilecek. Bunlara eShop erişimi, sosyal ortamlarda görsel paylaşımı, ebeveyn kontrolleri ve arkadaş listesini düzenleme gibi özellikler dahil edildi.

Ne Zaman Çıkıyor?
Nintendo, Switch Online hizmetini 2018 yılında kullanıma sunacak. Switch Online’ın kısıtlı özellikler sunan akıllı uygulamasının ise bu yaz kullanıma sunulması planlanıyor. Bu uygulama sayesinde oyuncular oyun saatlerini planlayabiliyor, sesli görüşme yapabiliyorlar. Bu program, Arms ve Splatoon 2 oynayan oyuncular için faydalı olacak gibi duruyor.

Kaynak: multiplayer ,webtekno

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir