Nintendo, Switch satış hedefini güncelledi! Ne kadar satış olur

Nintendo, Switch için hedeflerini ikiye katladı!
Nintendo, tarafından yürütülen uzun bir geliştirme süreci sonrasında geçtiğimiz yıl duyurusu gerçekleştirilen yeni oyun konsolu Switch, herkesin bildiği üzere Mart ayında satışa sunularak kullanıcılar ile buluşturuldu.

EN YENİ SWİTCH OYUNLARI BURADA

Minecraft yeni platformuna geliyor! Minecraft yeni platformuna geliyor!Geride bıraktığımız Ocak ayında Nintendo Switch konsolu için duyurulan ve tüm dünyada çok sevilen Minecraft, Nintendo Switch konsolu için kesin çıkış tarihi yayınlandı. Minecraft’ta Para Kazanma Dönemi! Minecraft, Nintendo Switch’e geliyor Minecraft oyununun Nintendo Switch konsolu için ilk duyurulduğu zaman internet üzerinden oynanıp oynanamayacağı bilinmiyordu. Fakat günler geçtikç…
Minecraft gibi popüler yapımların destek sunması ile birlikte kısa bir süre içerisinde oldukça popüler hale gelen oyun konsolunun, satışa sunulduğu ilk ay yaklaşık 906 bin adet sattığı açıklanmıştı.
Aradan geçen yedi aylık sürenin ardından, Nintendo’nun satış hedeflerini oldukça yukarı çektiği öğrenildi. Gelin, şimdi Nintendo Switch satışları ne durumda? sorusunu hep birlikte cevaplayalım.

Nintendo Switch ile bu yıl 14 milyon satış hedefleniyor!2018’in Mart ayında sona erecek olan mali yıl için Nintendo’nu beklentisi 10 milyon adet satış gerçekleştirmekti. Ancak, konsola gösterilen yoğun ilgi ile birlikte, bu beklentinin 14 milyon seviyesine yükseltildiği açıklandı.

Ayrıca, Nintendo’nun bugüne kadar en hızlı satılan oyun konsolu olma ünvanını elde eden Switch ile kar beklentisini iki katına çıkardığı öğrenildi.

Küçük bir kıyaslama yapmak gerekirse, şirket tarafından 2012 yılının Kasım ayında duyurusunu gerçekleştirilen Wii U, ilk haftasında 400 bin, ilk altı haftasında ise 890 bin adet satış gerçekleştirebilmişti.
Nintendo Switch’in başarılı bir çıkış yapmasında, henüz piyasaya çıkmadan onlarca oyun yapımcısının desteğini duyurmasının ve satışın arkasında doğrudan şirketin durmasının ciddi bir etkisi oldu.
Ancak, hedeflere ulaşılabilmesi için cihazı satın almak isteyen kullanıcıların yaşadığı stok problemine en kısa sürede bir çözüm bulunması gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir