Nintendo Switch Son Satış rakamları

Nintendo Switch satışlarındaki performansını devam ettiriyor. Japon oyun firmasından yapılan son açıklamalara göre Nintendo Switch, 9 ayda dünya genelinde 10 milyon satış rakamına ulaştı.

Nintendo Switch kapış kapış satıyor!
ABD’de 300 dolar karşılığında satılan konsol, geçtiğimiz ilkbaharda satışa sunulmuştu. O zamandan bu zamana kadar 10 milyonun üzerinde satış yapan şirket, 2018’in mart ayı ile birlikte mali yılı içinde toplamda 14 milyon Switch satmayı hedefliyor. Nintendo’nun bir önceki konsolu Wii U, tüm satış dönemi boyunca 13.6 milyon satmıştı.

 

Switch’te ise bu rakama 1 yılda ulaşmak üzereler. Nintendo’nun en çok satan konsolu Wii’yi geçmesinde ise Switch’in önünde çok yol bulunuyor. Wii tüm satış dönemi boyunca yaklaşık olarak 100 milyon satmıştı. Konu hakkında açıklama yapan Nintendo’nun Amerika başkanı Reggie Fils-Aime, Switch’in yıl sonu satışlarının iyi gitmesi durumunda Wii’nin ilk yıl performansını geride bırakabilir dedi.

Nintendo Switch’in bu başarısının arkasında melez tasarımının önemli bir rol oynadığı düşünülüyor. Melez tasarımı sayesinde konsolda oyun oynarken televizyon izleyebiliyor ve hareket halinde iken de oynayabiliyorsunuz.

 

Kaynak: Mynet.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir