Nintendo Switch te oyunlar nasıl silinir ve yeniden yüklenir?

Nintendo Switch , 2017 yılında yıldızı sürekli parlayan oyun konsolu oldu.  Oyun kütüphaneniz,  Super Mario Odyssey veya The Legend of Zelda gibi  oyun ların dijital versiyonlarıyla büyürken  depolama alanı bir sorun haline gelecektir. 32GB dahili bellekle kesinlikle bir microSD karta ihtiyacınız olacak . O zaman bile, tüm dijital koleksiyonunuzu Switch’inizde bir anda tutamayacağınız bir zaman olabilir.

Neyse ki, Switch, istediğiniz zaman oyunlarınızın verilerini kaydetme etkisi olmaksızın, Nintendo hesabınızda satın aldığınız oyunları silmek ve yeniden yüklemenize izin verir. Switch kitaplığınızı yönetmek son derece kolaydır: Nintendo Switch oyunlarını silmeyi, arşivlemeyi ve yeniden kurmayı burada bulabilirsiniz.

Oyunlar ve uygulamaları silme
Yazılımı tamamen silmek, Oyun verilerinizi Anahtarınızdan oyun ikonu ile birlikte tamamen kaldırır. Oyun kütüphaneniz karmaşıksa ve oyunu tekrar oynamak istemiyorsanız, bu yöntem tam size göre.

1. Adım: Anahtarı ana ekranında, oyun seçim çubuğunun en sağındaki “all software” simgesini seçin. Silmek istediğiniz oyunu biliyorsanız ve son zamanlarda oynadıysanız, doğrudan giriş ekranından seçebilirsiniz.

2. Adım: Bir oyun seçtikten sonra. Seçenekler (+) düğmesine basın, ardından “Manage Software” i tıklayın.

3. Adım: “Delete Software” i seçin ve seçiminizi onaylayın.

Arşivleme oyunları (önerilen)
Anahtar, bir oyun verilerinin silinmesine karşın simgesini kitaplığınızda bırakan “archiving” adlı ikincil bir silme seçeneğine sahiptir. Oyun kütüphanenizi dağınık bırakabilirse de, Switch’in nispeten gizli olarak satın alınan oyun kütüphanesinin konsolunuzda bulunmadığı göz önüne alındığinde, oyunları silmek yerine arşivlemenizi öneririz.

1. Adım: Yukarıdaki bir ve iki adımları tekrarlayın.

2. Adım: “Archive Softwareı” nı seçin.

Silinen oyunları yeniden yükleme
Switch, PlayStation 4, Xbox One veya Steam’de bulacağınız gibi, satın alınan oyunların geniş bir listesini kütüphanesine dahil etmez. Oyunları tekrar indirmek için Switch eShop’da bulmanız gerekecek.

Adım 1: gidin eShop .

Adım 2: eShop’un sağ üst köşesindeki avatarınıza gidin.

3. Adım: Yeniden kurulum için uygun olan silinmiş oyunların listesini kontrol etmek için “Redownload” e gidin.

4. Adım: İndirme işlemini başlatmak için  A tuşuna basmanız yeterlidir.

Oyunları açma
Bir oyunu arşivlediyseniz yine de yeniden yüklemeniz gerekir, ancak işlem daha aerodinamik olur.

1. Adım: Ana ekranınızda veya “All Software” bölümünde, fareyle üzerine gelin, arşivlenen oyunun üzerine gelin (arşivlenmiş oyunların simgelerinin üzerinde bir bulut indirme simgesi vardır).

Adım 2: İndirmek için A tuşuna iki kez basın. Bu kadar.

Switch in saklama alanını izleme
Silmek veya arşivlemeden önce en büyük depolama alanı suçluları hangilerinin olduğunu görmek istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayın.

1. Adım: “System Settingsı” na gidin.

2. Adım: “Data Management” ni seçin.

3. Adım: “Manage Software” i tıklayın. Yazılım dosya boyutu ile listelenecektir.

4. Adım: Bir oyun seçin ve silmek veya arşivlemek isteyip istemediğinizi seçin.

Alternatif olarak, birden fazla başlığı bir kerede arşivlemek için  “Data Management” da “Quick Archive” i seçebilirsiniz. Bu menü ayrıca, Switch’inizden çıkarmayla ilgili hangi oyunları düşünmeniz gerektiğini daha iyi bir fikir edinmek için her oyunda son oynadığınızı söyleyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir