Shadow

Nintendo Switch ve Nintendo Switch Lite Servis Tamir ve Onarım İşlemleri!

Nintendo Switch ve Switch Lite konsolunuzun 2 yıl garantisi bittiğinde veya servis desteği olmayan kullanıcı hatalarından meydana gelen sorunlarda aşağıdaki bilgilerden destek alabilirsiniz.

2017 yılı Mart ayında çıkan Nintendo Switch konsollarında en önemli sorunların başında Joycon Drifting problemi yer almaktadır.
Nedir bu joycon drift sorunu?
Nintendo Switch konsolunuzun oyun kolları olan JoyCon larda analog parçasının istemsizce sağa sola veya başka yönlere kendiliğinden hareket etmesidir! Joycon analog drift tamiri problemlerinde en çok başvurulan yöntem analog içine W40 ve benzeri spreylerin sıkılmasıdır. Bu sorunu kısa zamanda çözebilir ancak 1 ay bile geçmeden aynı sorun tekrar başgösterebilmektedir. Bunun köklü çözümü joycon analog parçasının değişimidir. Bu değişim için Y tornavida ve analog parçasına ihtiyacınız var, analog değişimi için yurtdışı sitelerinde satılan analoglardan aldığınızda muhtemelen orijinal olmayan yedek parça olacaktır ve bu da sizi 2-3 ay götürdükten sonra aynı sorun tekrar çıkabilir.
Bu yüzden orijinal bir analog ile değişimini yaptırtabilirsiniz. Bu konuda 0212 598 47 47 no lu telefondan destek için fiyat alabilirsiniz.

Nintendo Switchlerde en çok yaşanan bir diğer sorun şarj alma sorunu veya cihazın açılmamasıdır. Cihaz açılmadığında aklımıza çok sorun gelebilir ancak genelinde Nintendo Switch konsolun şarj soketinin bozulması ile karşılaşmaktayız.

Peki bu şarj soketi neden arızalanır?
Aslında şarj soketi hemen arızalanmaz ancak Nintendo Switch şarja takılı iken ekimizden düşürüp bir yere darbe aldığında şarja takılı ucu konsol içindeki şarj yuvasına zarar verebiliyor ve artık şarj almasını sağlamıyor. Eğer anakarta bir zarar gelmediyse, cihaz sigortaları da yanmadıysa şanslısınız, cihazın şarj yuvası değiştirerek sorunu çözebilirsiniz, tabi ki bu şarj yuvasını kendiniz değiştirmeniz çok zor ve sadece elektronikçilerin anlayabileceği bir durum. Sadece elektronikçiler dahi yabancı olduğu bir cihazı aldıklarında durumun sadece şarj yuvasını değiştirmekle de bazen sorun çözülemiyor bu yüzden Nintendo Switch konsol desteği için 02125984747 no lu telefondan destek alabilirsiniz.

Nintendo Switch de fan arızası?
Cihaz açılmıyor, şarj soketinde de bir sorun yok ama neden olabilir? Bir başka sorun cihazın fan arızası! Bu arıza genellikle fan içinde zamanla biriken tozların birikmesiyle artık fanın işlevini yitirmesi ve fan soğutma görevini yapmadığında cihazı kapatması, bu durumu üstelediğiniz fan çalışmadığında ana karta ciddi hasarlar vermek mümkün, bu yüzden hemen müdahale edilmesi gerekir. Fan temizlenip tekrar çalışması sağlanabilir ancak tekrar çalışmıyorsa cihazın fanı değiştirilmesi gerekir. Yine bu konuda uzman destek için 02125984747 no lu telefondan bilgi alabilirsiniz!

Nintendo Switch ekranı çatladı, kırıldı veya dokunmatik ekranı bozuldu!

Nintendo Switch’in ekranı kolay kolay kırılmıyor, ekranın önünde dokunmatik ekran bulunmaktadır, bu dokunmatik ekran çatladığında veya kırıldığında altta ana ekranın da kırıldığını düşünüyoruz ancak sadece dokunmatik ekranın çatladığını ve kırıldığını görebiliyoruz. Dokunmatik ekranı kırıldıysa veya çatladıysa yine şanslısınız çünkü iç ekranın değişimi ve fiyatı malesef çok daha yüksektir.

Nintendo Switch Konsolunuzun 2 Yıl Resmi Nintendo Türkiye Garantisi varsa tüm bu olanları hiç aklınıza takmaya gerek yok. Satın aldığınız yetkili satıcıya başvurup sizi hemen servise yönlendirebilirler veya kutu içinden çıkan Servis ile görüşebilirsiniz. 2 Yıl Resmi Nintendo Türkiye garantisi yoksa ücretli servis için gizala’ya başvurabilirsiniz.
Sizlere Nintendo Switch lerde yaşanan genel sorunlardan kısaca bahsettim. Bu yazı site sponsoru gizala tarafından yayımlanmış olup izinsiz alınmamasını rica ederiz.

Hepinize sağlıklı günler diliyorum .😊

gizala iletişim Bilgileri;

Tevfikbey Mah. Önder Sokak No:9/D
Sefaköy Küçükçekmece – İstanbul
Türkiye
Tel: 02125984747
Cep: 05322875498 ( Whatsapp Müşteri Hizmetleri Hattı)
gizala@gizala.com.tr
www.gizala.com.tr

1 Comment

  • Melike duran

    Yeni aldım ancak ilanda yazıldığı gibi 32 cb değil 25 cb ve sadece bir oyun yüklenebiliyor. Satıcıya iade ettik ancak, iadeyi red edip bize geri gönderdiler. Lütfen bize yardım edin param olmadığı halde oğlum çok istiyor diye aldım çok pahalı bir ürün ve şimdi istemiyor çünkü cb çok düşük

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.