Shadow

Nintendo Switch’te yeni misiniz?

Yeni, pırıl pırıl bir Nintendo Switch konsoluna sahipseniz, şimdiden birkaç Mario Kart 8 Deluxe yarışı yapmış, Nintendo Switch Sports’ta bowling şeritlerine çıkmış,Animal Crossing’de ıssız bir adada yeni bir hayata başlamış olabilirsiniz.

Nintendo Switch’te oyunlar hakkında haber makalelerine göz atabileceğinizi, ekran görüntüleri ve videolar yakalayabileceğinizi, çevrimiçi oyunlar oynayabileceğinizi ve indirilebilir oyunlar satın alabileceğinizi biliyor muydunuz?

Nintendo Switch’imi nasıl kurarım?

Nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, kullanım videomuz iyi bir başlangıç ​​noktası!

 

                                Nintendo Switch’te ne oynayabilirim?

Şu anda Nintendo Switch’te bir sürü oyun var! Arkadaşlarınız ve ailenizle oynamayı seviyorsanız, Mario Kart 8 Deluxe , Splatoon 3 , Mario Party Superstars , Just Dance 2023 ve Fortnite gibi çok oyunculu oyunlar veya Rocket League , Nintendo Switch Sports , Mario Strikers: Battle League Football gibi en iyi spor oyunları , NBA 2K23 ve EA SPORTS™ FIFA 23 Nintendo Switch™ Legacy Edition hemen yanınızda olabilir.

Tek oyunculu deneyimleri tercih ediyorsanız, Mario + Rabbids Sparks of Hope , Xenoblade Chronicles 3 ve The Legend of Zelda: Breath of the Wild gibi bunlardan sadece birkaçı!

Bir arkadaşınızla birlikte bir şeyler oynamak ister misiniz? Pokémon Scarlet ve Pokémon Violet , Kirby and the Forgotten Land , Super Mario Odyssey ve daha pek çok oyunda ortak oyunun keyfini çıkarın.

Kişisel gelişim sizin için daha önemliyse, Ring Fit Adventure , Big Brain Academy: Brain vs. Brain ve Fitness Boxing 2: Rhythm & Exercise oyunlarında vücudunuz veya beyniniz için bir egzersiz yapın. Biraz yaratıcı hissediyor musun? Game Builder Garage‘da kendi oyunlarınızı, Minecraft‘ta kendi dünyalarınızı veya Mario Kart Live: Home Circuit ile kendi yarış pistlerinizi yapmayı deneyin!

                                Nintendo Switch Online nedir?

Nintendo Switch Online, işbirliğine dayalı ve rekabetçi çevrimiçi oyunları içeren  uyumlu oyunlar için Save Data Cloud yedekleme, 100’ün üzerinde NES ve Super NES oyunlarından oluşan büyük bir kitaplık ve daha fazlası gibi her türlü avantaja erişmenizi sağlayan bir hizmettir.

Sekiz adede kadar hesabı kapsayacak şekilde Bireysel Üyelik veya Aile Üyeliği alabilirsiniz ve ayrıca Nintendo Switch Online Bireysel Üyelikleri ve Mario Kart 8 Deluxe gibi en iyi oyunları içeren paketler mevcuttur. Satın almadan önce denemek isterseniz yedi günlük ücretsiz deneme süresi var!

Ayrıca, standart Nintendo Switch Online üyeliğinin tüm avantajlarını içeren bir Nintendo Switch Online + Genişletme Paketi üyeliği, büyüyen bir klasik Nintendo 64 ve SEGA Mega Drive oyunları kitaplığı ve Mario Kart 8 için ücretli indirilebilir içeriğe erişim vardır. Bir Nintendo Switch Online üyeliği satın almak veya üyeliğinizi kontrol etmek, özel teklifler ve uyumlu oyunlar hakkında bilgi edinmek ve daha fazlasını yapmak için Nintendo Switch Online uygulamasını doğrudan Nintendo Switch konsolunuzun HOME menüsünden ulaşabilirsiniz.

Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır? Video Nasıl Çekilir?

Deneyimi tamamen kendinize saklamak zorunda değilsiniz -oyun içinde- harika bir şey gördüğünüzde Capture Button (Yakala Düğmesine)basmanız yeterli! Hatta eğlenceyi arkadaşlarınızla paylaşmak için ekran görüntülerine metin ekleyebilir ve bunları sosyal ağlarda yayınlayabilirsiniz!

Uyumlu oyunlar oynarken harika bir şey olduğunda, oyunun son 30 saniyesini kaydetmek için bir “bip” duyana kadar Capture Button (Yakalama Düğmesini) basılı tutmanız yeterlidir! Klibiniz çekildikten sonra, en iyi kısımları içerecek şekilde kırpabilir hatta çekimden ayrı ayrı ekran görüntüleri kaydedebilir ve ardından sosyal ağlarda paylaşabilirsiniz.

Ayrıca Nintendo Switch’inizden doğrudan akıllı cihazınıza ekran görüntüleri ve video klipler göndererek bunları daha da fazla paylaşmanıza olanak tanır! Gönderi ve Düzenleme menüsünden ‘Send to Smart Device’ (Akıllı Cihaza Gönderi) seçmeniz ve ardından ekrandaki talimatları izlemeniz yeterlidir.

HOME Menüsündeki diğer simgeler ne işe yarar?

Uyku modunu etkinleştirebilir, denetleyici sırasını ayarlayabilir veya ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Sistem ayarları menüsünde kendi Mii karakterinizi yaratma seçeneğini de bulacaksınız!

Kayıtlı verileri bir Nintendo Switch’ten diğerine aktarabilir miyim?

Evet, kayıtlı verilerinizi ve kullanıcı hesabınızı başka bir Nintendo Switch’e aktarmak mümkündür! Bir konsolu paylaşıyorsanız ve şimdi kendiniz için bir tane arıyorsanız, tüm verilerinizi yanınızda getirebilir ve kaldığınız yerden oynamaya devam edebilirsiniz.

Kullanıcı verilerinin nasıl aktarılacağını buradan öğrenin.

Kayıtlı verilerin nasıl aktarılacağını buradan öğrenin.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.