Pokemon CEO’su Switch hakkında konuştu

Pokemon CEO’su Tsunekazu Ishihara tarafından Nintendo Switch hakkında yapılan açıklamalar, oyun dünyasında dikkat çekmeyi başardı. Peki, şirketin CEO’su Switch hakkında ne düşünüyor?

Nintendo, tarafından yürütülen uzun bir geliştirme süreci sonrasında geçtiğimiz yıl duyurusu gerçekleştirilen yeni oyun konsolu Switch, Mart ayında satışa sunularak kullanıcılar ile buluşturuldu.

Nintendo Switch duyuruldu! İşte ilk fragman! Nintendo Switch duyuruldu! İşte ilk fragman!
Nintendo Switch için sonunda resmi duyuru ve fragman geldi. Nintendo’nun uzun süredir…
Nintendo’nun bugüne kadar en hızlı satılan oyun konsolu olma ünvanını elde eden Switch’in sadece ilk ayında 906.000’den fazla sattığını ve Minecraft gibi popüler yapımların destek sunması ile birlikte çok daha popüler hale gelmesinin beklendiğini daha önce sizlere duyurmuştuk.

Gamevice tarafından tasarım konusunda açılan patent ihlali davası ile tekrar gündeme gelen Switch hakkında daha önce yaptığı açıklamalarından pişman olan bir diğer isim ise Pokemon CEO’su Tsunekazu Ishihara oldu.

 

Nintendo Switch daha geniş kitlelere ulaşabilir!
Günümüz akıllı telefon çağında kimsenin yanında bir oyun konsolu taşımayacağını düşündüğünü belirten Ishihara, Nintendo’ya Switch’in satışa başlamadan önce başarı olmayacaklarını söylediğini dile getiriyor.

Bu konuda oldukça yanlış düşündüğünü ve Nintendo’nun başarılı bir işe imza attığını kabul eden Pokemon CEO’su, bazı konularda halen çekincelerinin bulunduğunu belirtmeyi ise ihmal etmiyor.

Switch’in yüksek satış rakamlarına ulaşmasına rağmen halen kısıtlı bir oyuncu kitlesine hitap ettiğini belirten Ishihara, Nintendo’nun daha geniş kitlelere ulaşabilmek için atacağı adımları merakla beklediğini ifade ediyor.

 

Kaynak: http://shiftdelete.net/nintendo-switch-daha-genis-kitlelere-ulasabilir-84916

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir