Pokemon Home Açıldı!

Pokémon Home , Android ve iOS telefonlar ve tabletler ile Nintendo Switch için bir uygulama olarak sunulan yeni bir bulut tabanlı depolama hizmetidir. En çekici özelliklerinden biri, pokédex’inizi nerede olursanız olun bir ücret karşılığında kullanışlı tutmanıza izin vermesidir . Daha da iyisi, önceki oyunlarda yakaladığınız pokémon’u çekerek birleşik bir pokédex oluşturmanıza izin verir, böylece bunları Pokémon Sword veya Pokémon: Let’s Go, Pikachu! ( Pokémon Go desteği Ev uygulaması için hala geliştirilmektedir.)

Pokémon oyunlarının çok uzun yıllar ve çeşitli konsol platformları içerdiği göz önüne alındığında, tüm pokémon’unuzun Pokémon Home’a ​​girmesi, yolculuğunuzun ne kadar uzun sürdüğü konusunda daha fazla adım içerir – Switch’teki son Pokémon oyunlarını kullanmaya başladıysanız daha az adım mevcut.

Daha eski 3DS ve DS oyunlarından Home’a ​​geçiş sürecinin daha ilgili süreciyle başlayacağız. Birkaç adım var ve bunlar basit olsa da, yol boyunca çözülecek çok sayıda çapraz tel var.

Grafikteki yön oklarıyla belirtildiği gibi, bazı oyunlar pokemonun yatırılmasına ve çekilmesine izin verirken, diğerleri sadece tek yönlü transferleri destekler. Bir şeyleri hareket ettirirken bunu aklınızda bulundurun.

Pokemonunuzu aktarmak için oyununuzla çalışan 3DS uygulamalarını açın. Fiziksel bir kartuştan aktarıyorsanız, uygulamanın oyunu (ve içinde yakaladığınız pokémonu) algılaması için onu takmanız gerekir. Aksi takdirde, 3DS sisteminize yüklediğiniz oyunlar uygulamalar tarafından otomatik olarak algılanacaktır.

Pokémon’u oyunlarınızdan Pokémon Bank’a aktarmak için izlenen adımlar basittir ve herhangi bir sorunla karşılaşmamalısınız.

POKÉMON BANK’INIZI POKÉMON HOME İLE BAĞLAYIN

Aktarım bittikten sonra, 3DS’deki Pokémon Bank hesabınızı telefonunuza, Nintendo Switch’e veya Ev uygulamasının yüklü olduğu hangi cihaza bağlamanız gerekir. Home uygulamasını Android telefonumda kullandım, ancak bu işlem Switch’te benzer.

  • Öncelikle, Nintendo Hesabınızın Ev uygulamasına bağlı olduğundan emin olun. Bunu ilk çalıştırdığınızda yapmanızı ister, ancak ekranın altındaki menü düğmesine dokunarak ayarları manuel olarak bağlayabilirsiniz. EShop’tan uygulama indirmeden önce hesabınızı Switch’e bağlamanız gerektiğinden, Switch uygulamasını kullanıyorsanız zaten bağlı olacaksınız.
  • Ardından mobil uygulamayı kullanıyorsanız bir sonraki ekranda “Seçenekler” i seçin.
  • Hala Seçenekler ekranındayken, Bankanızı Ana Sayfa’ya bağlamak için ödeme yapan bir müşteri olmanız gerekir. Minimum ücret, hizmetin çalışmaya devam etmesi için aylık 2,99 ABD dolarıdır.
  • Aktarımı bitirdikten sonra ödemeye devam etmek zorunda değilsiniz, ancak aboneliğinizi aktif tutmak size pokemon tasarrufu yapmak ve diğer avantajlara erişim sağlamak için daha fazla alan sağlayacaktır (aşağıda görülmektedir).
  • Abone olduktan sonra 3DS’inizde Pokémon Bank’ı açın. Ana menüdeki “Pokémon’u Pokémon Home’a ​​Taşı” düğmesine dokunun.
  • Home uygulaması bir telefona veya tablete yüklüyse, Seçenekler menüsünde “Pokémon’u Taşı” yı tıklayın. Anahtarda, ana ekrandaki 3DS sembolüne tıklayın.
  • Ev uygulamasında, aktarımı başlatmak için 3DS’nize girmeniz gereken bir Hareketli Anahtar sunulur.
  • Eğer pokemonunuzun uygulamada mevcut olmasını istiyorsanız, işiniz bitti demektir. Ancak, birleşik bir pokédex’e sahip olmaktan en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, uygulamanın mobil uygulaması ve Nintendo Switch sürümlerinin aşağıda açıklandığı gibi birkaç önemli şekilde farklı olduğunu bilmelisiniz.

POKÉMON SWİTCH OYUNLARI ARASINDA NASIL TAŞINIR

 

Yukarıdaki resimde Pokémon Home uygulamasının yalnızca Nintendo Switch sürümünün cep canavarlarınızı oyunlar arasında taşımanıza izin verdiğini fark etmiş olabilirsiniz. Ve Nintendo’nun şu anda nasıl çalıştığını açıklayan başka bir grafiğe sahip olduğuna inanmanız daha iyi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir