Shadow

Pokémon Scarlet & Pokémon Violet maceranıza etkili bir başlangıç için 12 ‘spoiler’sız bilgi!

Nintendo Switch için Pokémon Scarlet ve Pokémon Violet‘te sınırsız açık dünya macerası sizi bekliyor. Muhtemelen kendi keşiflerinizi yapmaya başlamak için can atıyorsunuzdur. Ancak bunu yapmadan önce, Paldean yolculuğunuza iyi bir başlangıç yapmak için bu spoiler içermeyen ipuçlarına göz atın!

2x1_NSwitch_PokemonScarletViolet_Newcomer_enGB_nlNL_ptPT.jpg

Kaybolduğunuzu mu düşünüyorsunuz? Yol tarifi almak için Pokémon Center’da duraklayabilirsiniz!

PokemonScarletViolet_NewcomerNews_01_EN.jpg

Sırada nereye gideceğinizden emin değilseniz, size en yakın Pokémon Center’ı ziyaret edin ve onlara “Nereye gideceğimi bilmiyorum…” deyin. Size seve seve bir sonraki varış noktasını önerecekler ve hatta harita uygulamanızda ayarlanan varış noktasını sizin için güncelleyecekler – bunların hepsi hizmetin bir parçası!

Haritayı açmak için Y Düğmesine basarak ve Pokémon Center simgelerinden birinde “Fly here” (Buraya uç) seçeneğini seçerek daha önce ziyaret ettiğiniz Pokémon Center’lara hızlı seyahat edebilirsiniz.

Hazinenizi ararken bir Trainer (Eğitmen) olarak gelişin

PokemonScarletViolet_NewcomerNews_02.jpg

İlk olarak oyunların üç ana hikaye yolundan hangisini izleyeceğinizden emin değil misiniz? Bunları istediğiniz sırayla ve kendi hızınızda da tamamlayabilirsiniz, ancak her birinin kendi teşvikleri var…

  • Arven’e Path of Legends araştırmasında yardımcı olmak, seyahat etmenin ve Paldea’yı keşfetmenin yeni, daha hızlı yollarını açacaktır.
  • Zafer Yolu yolu boyunca Gym Leader’lar ile savaşmak, daha yüksek seviyedeki Pokémon’u yakalamanıza ve eğitmenize izin verecektir.
  • ⭐️ Starfall Street ⭐️’daki Zorlu Takım Yıldızı, üretebileceğiniz hareket (veya Teknik Gereçler) sayısını artıracaktır.

Yakındaki ve uzaktaki arkadaşlarınızla oynamaya başlamanın iki yolu

PokemonScarletViolet_NewcomerNews_03.jpg

Arkadaşlarınızla Paldea’yı keşfetmeye başlamak ister misiniz? Arkadaşlarınızla yerel ve çevrimiçi olarak bağlantı kurmanın iki yolu:

  • Oyunun kooperatif deneyimi Union Circle gibi yerel ve çevrimiçi çok oyunculu özelliklerin yanı sıra Link Trades, Battle Stadium ve daha fazlası gibi diğer modlara erişmek için Ana Menüden “Poké Portal”ı seçin!
  • Bir Pokémon Center’ı ziyaret ederken, binanın yan tarafındaki sarı ekrana erişerek arkadaşlarınızla birlikte oynamak için Union Circle’ı kullanabilirsiniz.

Pokémon’unuzun hareketlerini karıştırmak

Pokémon’unuzdan belirli bir hareketi unutmasını istediğiniz için pişman mısınız? Endişelenmeyin, eski hareketler her an yeniden öğrenilebilir! Ana Menüyü açmak için X Düğmesine basın, bir Pokémon seçin, ardından “Check summary” (Özeti kontrol et), “Moves and Stats”(Hareketler ve İstatistikler)e ilerleyin ve hareketlerini değiştirmek için A Düğmesine basın.

Pokémon’unuzu vahşi doğada serbest bırakın!

Önizleme resmi    Önizleme resmi

“Let’s Go!” (Hadi Gidelim!) komutu, partinizin seviyesini yükseltmenin uygun bir yoludur. Önde gelen Pokémon’unuzu baktığınız yöne göndermek için keşif yaparken R Düğmesine basın. Karşılaştığı diğer Pokémon’larla otomatik olarak savaşacak ve hatta yoluna çıkan öğeleri toplayacaktır!

Hareket halindeyken Pokémon’unuzu iyileştirin

Pokémon’unuzu acilen iyileştirmeniz gerekiyor, ancak görünürde bir Pokémon Center yok mu? Otomatik İyileştirme özelliğini kullanmayı deneyin: Ana Menüyü açın, iyileştirmek istediğiniz Pokémon’u seçin, ardından çantanızdaki bir öğeyi kullanarak Pokémon’un sağlığını otomatik olarak geri yüklemek için “-” Düğmesine basın.

Elinizin altında iyileştirici eşyanız yok mu? İksirler ve Oran Berries gibi yararlı nesneleri bulmak için yerdeki parlak nesneleri arayın.

Lezzetli mi lezzetli Meal Powers’a gidin

Preview Image    Preview Image

Lokantalarda veya pikniklerde yerel mutfağın tadına bakmak, size ve Pokémon’unuza Pokémon’unuzun Exp’sini artırabilecek bazı şık Yemek Güçleri kazandıracaktır. Belirli vahşi Pokémon’ları yakalamayı kolaylaştırın veya puan verin. Bu güçlerin etkileri, yemekte kullanılan malzemelere ve bunları hangi Pokémon’un yediğine bağlı olarak değişir, bu nedenle yemeklerinizi dikkatlice planlayın!

Okulu atlamayın!

PokemonScarletViolet_NewcomerNews_08.jpg

Paldea’yı kendi hızınızda keşfetmekte özgür olsanız da asla okul için fazla havalı değilsiniz. Pokémon dünyası hakkında daha fazla bilgi edinmek için Akademi’deki derslere katılın ve maceranız boyunca öğretmenlerle görüşün. Konu açılmışken, Bay Jacq’ı (yukarıda resmedilmiştir) Pokédex ilerlemenizden haberdar ettiğinizden emin olun!

İş için doğru Pokémon’u bulun

Zamanla daha fazla Pokémon yakaladıkça, kısa sürede Kutularınızı (Boxes) doldurmaya başlayacaksınız. Grubunuzu tamamlamak veya bir Gym Leader’ı yenmek için belirli bir Pokémon türüne ihtiyacınız varsa, Kutularınızın arama özelliğini kullanmayı deneyin. Ana Menüyü açın, “Boxes” (Kutular)ı seçin, ardından Pokémon’u Türüne, bilinen hareketlere, yeteneğe ve daha fazlasına göre filtrelemek için “Search” (Ara)’yı seçin.

Bu özellikler sadece bir tuş uzağınızda!

PokemonScarletViolet_NewcomerNews_10.jpg

Gerek hızlı bir kostüm değişikliği, gerekse arkadaşlarla bir özçekim olsun, yön düğmeleri kullanılarak hızla erişilebilen birkaç kullanışlı işlev vardır:

  • Yukarı Düğmesi: arkadaşlarla oynarken kullanmak için bir ifade menüsü açar.
  • Aşağı Düğmesi: hızlı bir fotoğraf işlemi için kamera uygulamanızı açın.
  • Sol Düğme: Kıyafetinizi anında değiştirmek için gardırobunuza erişin.
  • Sağ Düğme: arkadaşlarınızla oynarken duyuru panonuza göz atın.

Hepsini yakalamanın kesin yolu!

Paldea bölgesindeki her Pokémon’u yakalayarak Pokédex’inizi tamamlamaya can atıyor musunuz? Keşfetirken “-” Düğmesine basın, ardından Pokédex’i açmak için A Düğmesine basın ve Pokémon’un silüetini, yaşam alanını ve hatta onu nasıl yakalayacağınıza dair bazı ipuçlarını görmek için bir Pokémon veya boş bir alanı seçin! Ve Pokédex’i kontrol ederken…

Pokédex’inizi doldurduğunuz için ödüller kazanın

PokemonScarletViolet_NewcomerNews_12_TR.jpg

Pokédex’inizi doldurmak kesinlikle bir ödülüdür, ancak ekstra bir teşviğe ihtiyacınız varsa, ödüller sekmesini açmak için Paldean Pokédex’e (üzerinde büyük şehrin resmi olan) göz atarken X Düğmesine basmanız yeterlidir.

Pokémon Scarlet ve Pokémon Violet maceranızda size yardımcı olacak bir sürü daha fazla ipucu için; Ana Menüyü açmak için X Düğmesine basarak, “Çanta”yı seçip “Key Items” (Anahtar Öğeler)’inize ilerleyerek Macera Kılavuzunu kontrol ettiğinizden emin olun. Yolculuğunuzda iyi şanslar, Eğitmenler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.