Resident Evil Revelations Switch’e ne zaman geliyor?

Geçtiğimiz ay, Switch’e gelecekleri duyurulmuştu, şimdi ise çıkış tarihleri belli oldu. Merak edilen ise, Resident Evil Revelations 1 ve 2 Switch’e ne zaman geleceği?


Resident Evil serisinin ara oyunları konumundaki Resident Evil Revelations 1 ve 2, serinin klasik korku öğeleri ile yeni oyun mekaniklerinin harmanlandığı ve genel olarak beğenilen oyunlar olarak öne çıkıyorlar. Öte yandan daha önce Nintendo’nun son konsolu Switch’e herhangi bir Resident Evil oyunu getirme planlarının olmadığını açıklayan Capcom, geçtiğimiz ay yeni bir açıklama yapmıştı. Firma Revelations 1 ve 2’nin Switch‘e geleceğini belirtmişti. Şimdi ise bu oyunların çıkış tarihi belli oldu. Bakalım Resident Evil Revelations 1 ve 2 ve Switch’e ne zaman geliyor?

Famitsu’daki habere göre Resident Evil Revelations 1 ve Resident Evil Revelations 2, 30 Kasım‘da Nintendo Switch için yayınlanacak. Japonya pazarı için geçerli olan bu tarih, diğer pazarlar için de geçerli olur mu? Şimdilik bilinmiyor. Ancak özellikle Japon oyunlarının kendi ülkesinde batı bölgelerine göre erken çıkması, diğer bölgelere bu oyunların gelmesinin gecikebileceği ihtimalini doğuruyor. Böyle bir gecikme olmaması durumunda ise diğer bölgelerde de 30 Kasım’da çıkışların gerçekleşeceği söyleniyor.

Bu iki yapım Ağustos sonlarına doğru Playstation 4 ve Xbox One‘a da gelmişti. Görünüşe göre Switch sahipleri sıranın kendilerine gelmesi için biraz daha bekleyecek. Ayrıca Capcom’un da bu oyunlar ile Switch’i deneyimleyeceği ve ilerideki oyunları için Switch planları yaparken bu sonuçları baz alacağı konuşuluyor.

 

Kaynak: www.cnnturk.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir