Shadow

The Legend of Zelda: Breath of the Wild’ın devam oyunu 2023’e ertelendi!

Sevilen Nintendo Switch oyunlarından The Legend of Zelda: Breath of the Wild oyununun devamı olan ve hala geliştirilmekte olan The Legend of the Zelda: Breath of the Wild 2’nin bu yılın sonlarına doğru çıkması planlanıyordu. Ancak Nintendo’nun yaptığı açıklamaya göre oyun 2023 Bahar’ına ertelendi.

'The Legend Of Zelda: Breath Of The Wild' Sequel Delayed To 2023

Nintendo bu duyuruyu, Metroid Prime 4 için yapmış olduğu gibi Youtube’dan açıkladı. Zelda serisinin yapımcısı Eiji Aonuma, hayranlara ekibin “geliştirme süresini biraz uzatmaya karar verdiğini” ve çıkış tarihini 2023 olarak değiştirdiğini söyledi.

Aonuma, “Bu yıl yayınlanmasını dört gözle bekleyenleriniz için özür dilerim,” dedi. Neyse ki, “genişletilmiş bir dünya”ya ve “yepyeni özellikler”e sahip oyunun  birkaç saniyelik yeni görüntülerini de paylaştı. Nintendo Switch için The Wind Waker’ı duyurmanın da bu konuda biraz daha iyi hissettireceğini söylemek mümkün.

Aonuma sözlerini şöyle tamamladı: “Bu oyunun deneyimini özel kılmak için, tüm geliştirme ekibi oyun üzerinde özenle çalışmaya devam ediyor. Bu yüzden lütfen bir süre daha bekleyin.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.