Nintendo Switch Mini Geliyor!

Minami Munakata, Kota Ezawa ve Alicia Yap’ın da aralarında bulunduğu Citigroup Incorporated’ın analistleri 2019 a kadar Nintendo Switch Mini gelebileceğini açıkladılar. Nintendo nun Switch için her geçen gün yeni oyunlar tanıtmasının arkasında her ne kadar El Konsolu olarak kullanıması küçük çocukların boyu ve ağırlıkları nedeniyle kesinlikle Nintendo Switch Mini ye ihtiyaç olduğunu belirttiler. Hatta bu analist grup bu yeni Mini konsolun Mart 2019 a kadar 6.7 Milyon adet satabileceğini bile öngörüyor.
Böyle iddialı bir konu hakkında Nintendo firması her ne kadar itiraz edecek olsa da böyle bir ihtiyacın kesinlikle var olduğunu belirttiler. Nintendo Switch in hem evde hem de dışarıda kullanılabilecek portatif bir konsol olduğunu lanse etse de şu ana kadar bir çok kullanıcının portatif olarak kullandığı açık bir gerçek. Bu gerçeğin yanı sıra yaşı küçük ve özellikle Nintendo Switch in boyutu ve ağırlığından dolayı etkilenen kullanıcı sayısı azımsanamayacak kadar çok.
Son olarak mevcut Joy-con ların yeni Nintendo Switch Mini de çalışmayacağı ve Mini ye özel oyun kolu da üretebileceği konuşulan konular arasında.
maxresdefault (1)
Bu söylentilere göre daha önce de 3DS den sonra donanım olarak daha düşük versiyonu 2DS ile 3 boyutsuz konsolun çıkması da daha uygun fiyatlı bir konsolu bizlerle tanıştırdığı için Nintendo Switch Mini de akıllara pek mantıksız gelmiyor.

Kaynak:

3 Comments

 • berk

  vallaha normalı ulkemızde satısta yokki kuçüğü gelsın umursayacak durumda değiliz özellikle dıstrübütör şart sonra gelen habaerlerını takıp ederız şuan için mi hiç umursamıyoruz

 • berk

  nintendo swıtch turkıyede resmi satışı yok . öncelikle satışa sunulsun nintendo yetkililerini seslenıyoruz türkiye pazarına da önem verın daha öncekş konsollarınız dakı satış potansıyelı yok olabılır ama bundada aynısı söz konusu olmaz lütfen türkiye pazarına uğrasın

 • efe

  Nintendo switch kusursuz bir cihaz
  Minami Munakata, Kota Ezawa ve Alicia Yap please Türkiye pazarına ugrayin İ l like you nintendo

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir